Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

Ansambl "Aleksandar Nevski" iz Banjaluke, pod dirigentskom palicom Lazara Radoje, otvorio je juče 10. Godišnji koncert Mješovitog hora "Una". U amfiteatru Kulturno-obrazovnog centra, pred brojnom publikom i ljubiteljima muzike, oni su, između ostalih, izveli kompozicije: "Kanon pokajanja" Lopuhova - Kostrikova, "Grad kojeg nema" Korneljuka, "Sveta zemlja" Garkavija, te "Volim te, Rusijo" Tuhmanova. Horski ansambl "Aleksandar Nevski" djeluje u okviru Ruskog centra "Russkii mir" koji je u Banjoj Luci zvanično otvoren 6. septembra 2012. godine uz podršku fondacije "Russkii mir" iz Moskve, koja promoviše rusku kulturu i ruski jezik u svijetu. Od septembra 2013. godine u okviru centra počeo je s radom i Horski ansambl, koji nosi ime "Aleksandar Nevski".