Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

Povodom obilježavanja velikog hrišćanskog praznika Bogojavljenja, danas je u Novom Gradu Unom zaplivalo 13 dobrovoljaca, a prvi je do Časnog krsta doplivao Miloš Kovačević. Obilježavanje Bogojavljenja počelo je jutros liturgijom, koja je služena u Hramu Svetih apostola Petra i Pavla, a tom prilikom je obavljeno i osveštanje vode. Nakon liturgije litija je krenula od Hrama glavnom ulicom do Gradske plaže „Ada“, gdje se održalo plivanje za Časni krst. Događaju je prisustvovao veliki broj građana, a načelnik Opštine Novi Grad Miroslav Drljača pobjedniku je uručio zlatnik. Osim toga, načelnik je Kovačeviću uručio i novi CD grupe „Legende”, čime je ispunio želju Lazara Marina, gitariste ovog benda i velikog prijatelja Novog Grada, da se njihov novi CD sa posvetom pokloni ovogodišnjem pobjedniku Bogojavljenskog plivanja. Plivanje za Časni krst se u Novom Gradu, nakon dugogodišnje pauze, ponovo održava od 2015. godine u organizaciji Crkvene opštine Novi Grad, a pod pokroviteljstvom Opštine Novi Grad.