Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

U Osnovnoj školi "Dragan Vujanović" u Svodni Auto-moto savez Republike Srpske i Agencija za bezbjednost saobraćaja RS sutra u 10.00 časova organizovaće saobraćajno-obrazovno predavanje za učenike ove osnovne škole i podijeliti im saobraćajne bukvare "Pažljivko" i razglednice sa poštanskim markama.

Imajući u vidu opasnosti kojima su pješaci u ovom uzrastu, kao i pješaci uopšte, izloženi prilikom kretanja kolovozom noću, aktivnost, koja se sprovodi u okviru kampanje "Budi vidljiv, ne budi figura", imaće za cilj da đake edukuje o njihovoj većoj bezbjednosti u saobraćaju.
Na predavanju će takođe biti rječi i o tome kako se pravilno kretati kolovozom, ali i o neophodnosti korištenja svjetlodobojnog prsluka prilikom napuštanja vozila na javnom putu, a đaci će, učestvujući u aktivnosti, imati priliku da pošalju preventivnu poruku putem razglednice svojim najmilijima: roditeljima, prijateljima, braći, sestrama, dekama i bakama...

U realizaciji aktivnosti uključeni su Ministarstvo saobraćaja i veza RS, Ministarstvo prosvjete i kulture RS, Ministarstvo unutrašnjih poslova RS, Agencija za bezbjednost saobraćaja RS, AMS RS, Auto-moto društava, preduzeće "Pošte Srpske", osnovne škole i lokalne zajednice, a predavanju, pored predstanika Opštinske uprave opštine Novi Grad, prisustvovaće i generalni sekretar AMS RS Ranko Babić, te direktor Agencije za bezbjednost saobraćaja RS Milija Radović.