Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Stanovništvo

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

Kvartet flauta „Flutete“ iz Banjaluke održao je juče u Gradskoj vijećnicu u Novom Gradu koncert na kojem su, publici u Novom Gradu između ostalih, izveli kompozicije Žorža Bizea, Žaka Ofenbaha, Antona Furstenau, Geršvina i drugih.
Kvartet "Flutete" čine Sunčica Lončar, Marija Pilipović, Nataša Vukojević i Deana Simić.
Koncert je održan u okviru projekta Vlade Republike Srpske "Muzička kutija", čiji cilj da se koncerti klasične muzike čuju i u manjim gradovima.
"Postojimo od 2014. godine i do 2018. smo napravile veći broj cjelovečernjih koncerata, ali i nastupa u okviru nekih manifestacija tako da smo obišle mnogo gradova u Republici Srpskoj. Ove godine smo gostovale i u Rusiji u okviru manifestacije - Dani kulture Republike Srpske u Sankt Petersburgu," istakla je jedna odčlanica kvarteta Sunčica Lončar.
Na repertoaru kvarteta "Flutete" su djela klasične muzike, ali i džeza, te popularne savremene muzike XX i XXI vijeka.