Stanovništvo

Tradicionalni Vidovdansko-petrovdanski turnir, koji se povodom 28. juna - krsne slave Vojske Republike Srpske, 29. juna - Dana Novogradske brigade i 12. jula - Dana opštine, ove godine održava 22. put, počeo je juče na sportskom terenu kod Osnovne škole "Vuk Karadžić" u Novom Gradu.
Ukupno 18 ekipa svrstano je žrijebom u četiri takmičarske grupe, a utakmice će se u u grupnom takmičenju igrati po terminima: 19.00, 19.40 i 20.20 časova. Juče su turnir otovorile ekipe Autolektrike i Opštinske boračke organizacije (6:0), dok su drugoj utakmici snage odmjerile ekipe FK "Plamen" i Kafe bar "R3" (2:0).
Bojan Lukač, zamjenik načelnika Opštine, otvarajući manifestaciju, istakao je da je turnir jedna od ukupno 17 manifestacija koje se organizuju u sklopu Petrovdanskih dana
"Među ovim manifestacijama Vidovdansko-petrovdanski turnir je najstariji, odnosno država se 22. godine. Osim sportskog dijela, turnir je i sjećanje na sve poginule borce Vojske Republike Srpske koji su svoje živote dali za Republiku Srpsku", rekao je Lukač.
Marinko Gačić, predsjednik Opštinske boračke organizacije, kaže da ove godine nagradi fond iznosi 7.000 K: pobjedničkoj ekipi pripašće nagrada od 4.000 KM, drugoplasiranoj 2.000 KM i trećoj 1.000 KM.
Tradicionalni 22. Vidovdansko-petrovdanski turnir u malom fudbalu organizuju Opštinska boračka organizacija i Opština Novi Grad.