Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Stanovništvo

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

Svetom liturgijom i slavskim obredom, danas je obilježena slava Hrama Svetih apostola Petra i Pavla u Novom Gradu. Svetoj liturgiji prisustvovao je i načelnik opštine Novi Grad Miroslav Drljača, predsjednik skupštine opštine Mirko Zgonjanin, zamjenik načelnika opštine Bojan Lukač, te poslanik u NS RS Vanja Bajić.
Paroh Nemanja Vidić, čestitao je načelniku Opštine Dan i Krsnu slavu Opštine Novi Grad, zahvalivši se na dosadašnjoj sardanji i istaknuvši da crkvena opština ima dobru saradnju sa lokalnim vlastima, i da je ona na vrlo visokom nivou, te da se nada da će se takav duh zajedništva i razumijevanja zadržati i u narednom periodu.
Nakon slavskog obreda za goste je, u parohijskom domu, oraganizovan slavski ručak kojem su prisustvovale i delegacije opština Leposavić i Bač iz Republike Srbije, koje su opštinu Novi Grad posjetile povodom Dana opštine, Petrovdana.