Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Stanovništvo

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

Na Trgu Mladena Oljače u Novom Gradu sinoć je, povodom Petrovdana, Dana i Krsne slave opštine Novi Grad, održana 14. po redu Smotra folklora, na kojoj su prisutni mogli da uživaju u igrama različitih krajeva. Na smotri su nastupila kulturno-umjetnička društva (KUD): "Čajevec" iz Banjaluke, "Đoka Pavlović" iz Beograda, "Sava" iz Hrastnika u Sloveniji, "Miloš Dujić-Mišo" iz Čelinca i "Una" iz Novog Grada. Načelnik opštine Miroslav Drljača, rekao je, otvarajući manifestaciju, da se Smotrom folklora završavaju jučerašnje manifestacije povodom Dana i Krsne slave opštine, Petrovdana - 12. jul. "Manifestacije, koje je organizovala opština Novi Grad u okviru Petrovdanskih dana, počele su 18. juna, a završavaju 28. jula", rekao je Drljača. Siniša Jovanić, koreograf KUD-a "Una", kaže da su različita kulturno-umjetnička društva predstavili igre područja iz kojeg dolaze. "Smotrom folklora oživljavamo i duh narodnog zborovanja, a naši građani imaju priliku da, osim koreografija našeg zavičaja, upoznaju nove", istakao je on. Opština Novi Grad je i ove godine pokrovitelj Smotre folklora, a za sve posjetioce i učesnike smotre članovi četiri lovačka udruženja i novogradskog sportskog ribolovnog društva pripremali su paprikaš. Opština Novi Grad je, takođe, obezbijedila besplatan roštilj za građane.