Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Stanovništvo

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

U glavnoj ulici u Novom Gradu sinoć je završen turnir u uličnom basketu "Streetball Novi Grad 2018" koji se tradicionalno održava u okviru "Petrovdanskih dana" i uz pokroviteljstvo Opštine Novi Grad. Takmičenja u uličnom basketu 3 na 3 organizovana su u pionirskoj, juniorskoj i seniorskoj kategoriji, a održano je i takmičenje u šutiranju trojki. Najuspješnija ekipa u seniorskoj konkurenciji je ekipa "Sport Caffea", koja je ujedno i branilac trofeja, dok je u juniorskoj kategoriji pehar pripao ekipi "Pivnica Kaktus". U pionirskoj kategoriji najuspješnija je bila ekipa "Pink Panteri". MVP ovogodišnjeg Streetballa" je Nikola Nedinić iz pobjedničke ekipe "Sport Caffe", koji je bio najbolji i u šutiranju trojki. Pehare, medalje i novčane nagrade najboljim ekipama i takmičarima uručio je predsjednik Organizacionog odbora turnira Pavle Agbaba. „Ponosan sam na ovu grupu mladih ljudi, koja već razmišlja o budućim planovima, projektima. Turnir smo pripremali mjesecima, a zahvalnost dugujemo Opštini Novi Grad i brojnim sponzorima", istakao je on. Rezulati polufinala i finala turnira: JUNIORI: ½ finale: Pivnica Kaktus – IZR Graonić 11:9. JUNIORI: ½ finale: Dubai – Zubić vile 12:10. SENIORI: ½ finale: Elite Dent - Sport Caffe 10:11 SENIORI: ½ finale: ZR Čolin - Play basket 10:7. JUNIORI: finale: Pivnica Kaktus - Dubai 14:11. SENIORI: finale: ZR Čolin - Sport Caffe 5:10