Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Stanovništvo

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

Književnik i akademik Matija Bećković održao je književno veče u amfiteatru Kulturno-obrazovnog centra u Novom Gradu, koji je sinoć bio mali da primi sve zainteresovane. Bećković je u svom obraćanju publici istakao da je posebno zadovoljan velikim prisustvom mladih ljudi na književnoj večeri.

"Ja sam se okrenuo da ne budem sve stariji nego sve mlađi i napisao sam dve poeme "Kad budem mlađi" i "Kad budem sve mlađi", jer ovo je vreme mladih ljudi koji imaju svoju modu, a internet je zamenio stvarnost", rekao je Bećković. Bećković je takođe dodao da često gostuje u Republici Srpskoj na manifestacijama kao što je "Književni susreti na Kozari", koji ga usko vezuju za njegovog prijatelja pjesnika i književnika Skendera Kulenovića. U okviru projekta "Bašta sljezove boje" Bećković je dan prije posjetio Hašane, rodno mjesto našeg književnika Branka Ćopića, gdje je u toku izgradnja replike njegove kuće, a tom prilikom se sastao i sa načlnikom Opštine Novi Grad Miroslavom Drljačom. Veče poezije održano je u organizaciji Kulturno-obrazovnog centra i Narodne biblioteke u Novom Grad, uz podršku Opštine Novi Grad.