Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Stanovništvo

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

Tehnički direktor Fabrike obuće "Bema" iz Banjaluke Marinko Umičević donirao je danas 70 pari obuće učenicima Osnovne škole "Sveti Sava" i Udruženju djece i omladine sa posebnim potrebama i njihovih roditelja "Iskra" u Novom Gradu.
"Želimo da pomognemo roditeljima sada, na početku školske godine, kad imaju dosta izdvajanja za djecu. Za 15 godina rada `Bema` je poklonila 40.000 pari cipela", rekao je Umičević, koji je Udruženju "Iskra" donirao i 700 KM za nabavku peleta za ogrjev.
 
Marina Ovuka, direktor Osnovne škole "Sveti Sava", naglasila je da će 31 par obuće dobiti učenici područnog odjeljenja u Maloj Novskoj Rujiškoj zbog teže materijalne situacije. Umičević je, takođe, tokom današnje posjete Novom Gradu istakao da se razmatra mogućnost otvaranja pogona fabrike obuće "Bema" u Rudicama .