Stanovništvo

Učenici petog razreda Osnovne škole "Sveti Sava" družili su se danas u Narodnoj biblioteci u Novom Gradu sa književnikom Rankom Pavlovićem, a povod je njegov nedavno objavljeni roman.
Prema riječima autora djelo "Kako je ispričana neispričana bajka" prvi je "ekološki" roman u srpskoj književnosti s temom spasavanja zagađene planete.

Slobodanka Vujinović, direktor Narodne biblioteke u Novom Gradu, istakla je da je povod današnjeg druženja pisca i učenika i akcija upisa novih čitalaca u biblioteku.
Roman Ranka Pavlovića "Kako je ispričana neispričana bajka" u izdanju Zavoda za udžbenike i nastavna sredstva Istočno Sarajevo, nagrađen je ove godine književnom nagradom "Sovica" za najbolju neobjavljenu knjigu za djecu.