Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

Na Trgu Mladena Oljаče u Novom Gradu tradicionalno je organizovan doček Pravoslavne Nove Godine kojem je prisustvovao veliki broj građana Novog Grada, ali i susjednih opština i gradova.

Kao i svake godine, Opština Novi Grad, koja je organizator događaja, za prisutne je obezbijedila kuhano vino. Pored kuhanog vina za zagrijavanje atmosfere zaslužne su bile predgrupe Dado Šaponja i Ostavljeni Krajišnici, dok su zvijezde večeri su bili Katarina Živković i Petar Mitić.

U ponoć su se oglasila zvona Hrama Svetih apostola Petra i Pavla, a prve minute nove godine po julijanskom kalendaru obilježili su spektakularan vatromet, koji je obasjao nebo nad Trgom i želje za sreću, zdravlje, ljubav, mir i uspjeh, koje je svim prisutnim uputio načelnik Opštine Novi Grad Miroslav  Drljača.