Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

Povodom obilježavanja Svjetskog dana izbora predstavnici Opštinske izborne komisije opštine Novi Grad održali su okrugli sto na temu: „Moji prvi izbori“ sa učenicima četvrtog razreda Gimnazije „Petar Kočić“ iz Novog Grada.
Na početku okruglog stola predjsednik Opštinske izborne komisije opštine Novi Grad Ljuban Knežević i član Opštinske izborne komisije Željka Štrbac informisali su učenike kako da ostvare svoje biračko pravo na predstojećim izborima, dok je uvodnu riječu na okruglom stolu dala profesor demokratije u Gimnaziji "Petar Kočić" Jadranka Bera. 
U drugom djelu okruglog stola učenici su imali priliku da aktivno učestvuju u diskusiji i postavljaju pitanja članovima Opštinske izborne komisije.