Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Stanovništvo

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

Promoteri 1. Međunarodnog fudbalskog kampa "Koroman", Ognjen Koroman i Nemanja Knežević, sastali su se danas sa načelnikom Opštine Novi Grad Miroslavom Drljačom, a tom prilikom su razgovarali o predstojećem kampu i učešću mladih sportista iz Novog Grada. 
Imajući u vidu da je program kampa zasnovan na najnovijim metodama sticanja fudbalskih vještina i znanja, da će rad sa djecom vršiti najbolji fudbalski treneri iz regiona za odgovarajući uzrast, te informaciju da će u kampu boraviti najveći velikani fudbalske igre sa prostora Balkana, načelnik Opštine je tokom sastanka rekao da će Opština Novi Grad finansijski podržati nekoliko najtalentovanijih fudbalera iz Novog Grada, uzrasta od 6 do 16 godina. 
Učešće u kampu mogu uzeti fudbaleri rođeni od 2001. do 2011. godine, a on će se održati od 01. do 07. jula 2018. godine na Jahorini.