Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Stanovništvo

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

Na spomen-obilježju borcima poginulim u Odbrambeno-otadžbinskom ratu u Rašću, te borcima iz ovog mjesta koji su svoje živote dali u NOR-u, juče je služen parastos i položeni vijenci. 

Vijence su na spomen obilježijima položili šef kabineta načelnika Opštine Milan Žujić, poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske Vanja Bajić, te predstavnici Opštinske boračke organizacije.  U proteklom ratu iz ovog mjesta poginulo je 8 boraca Vojske Republike Srpske, te 3 civilne žrtve, a Opštinska boračka organizacija u Rašću svake godine, njima u čast, održava i Memorijalni turnir u malom fudbalu. 
Okupljenima se, nakon polaganja vijenaca, obratio i načelnik opštine Novi Grad Miroslav Drljača.