Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Stanovništvo

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

Delegacija Opštine Novi Grad položila je danas vijence i zapalila svijeće na Centralno spomen obilježje, povodom Petrovdana, Dana i Krsne slave opštine Novi Grad, 12. jula, odavši tako počast, na ovaj poseban datum za našu Opštinu, borcima koji su u Odbrambeno-otadžbinskom ratu stradali za njegovu slobodu. Vijence su položile i delegacije udruženja proizišlih iz proteklog rata, delegacije opština Leposavić i Bač u Republici Srbiji, na čelu sa načelnicima ovih opština, poslanici u NS RS Vanja Bajić i Milanko Mihajlica, predstavnici III pješadijskog puka Republike Srpske, predstavnici MUP- RS, članovi porodica poginulih, stranaka, te građani. Načelnik opštine Novi Grad Miroslav Drljača i zamjenik načelnika Opštine Bojan Lukač su, nakon polaganja vijenaca, obišli i Spomen sobu posvećenu borcima s naše opštine poginulim u Odbrambeno-otadžbinskom ratu.