Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Stanovništvo

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

U okviru programa Omladinske banke danas su u Novom Gradu potpisani ugovori za šest projekata neformalnih grupa mladih ukupne vrijednosti 13.250 KM. Koordinator Omladinske banke Novi Grad Mario Crnković je rekao da će u Novom Gradu ove godine biti realizovano ukupno 26 projekata. "Vrijednost projekata za koje su danas potpisani ugovori je 13.250 KM, dok je vrijednost 20 projekata koji su potpisani u junu iznosi 34.555 KM. Izuzetno smo zadovoljni brojem podržanih projekata, te očekujemo da se i ove godine svi uspješno realizuju", istakao je Crnković.
Željko Pauković, direktor programa Omladinske banke Fondacije Mozaik, naglasio je da će ove godine biti realizovano ukupno 220 projekata mladih u 32. opštine u BiH. Fond Omladinske banke Novi Grad ove godine iznosi 26.500 KM, od čega je Fondacija Mozaik obezbijedila 16.000 KM, a Opština Novi Grad 10.500 KM, dok preostali iznos za projekte obezbijeđuju mladi donacijama i radom.