Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Stanovništvo

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

U okviru projekta komplementarne podrške za obezbjeđenje osnovnih izvora zarade u okviru regionalnog stambenog projekta, za održivu socijalnu i ekonomsku integraciju povratnika i raseljenih u Novom Gradu juče je uručena donacija poljoprivredne mehanizacije za pet porodica.

Miroslav Drljača, načelnik opštine Novi Grad, istakao je tom prilikom da će donacija omogućiti nove izvore zarade za korisnike i poboljšati kvalitet života njihovih porodica.

Dvogodišnjim projektom, koji podržava Vlada Švajcarske, biće podržana ukupno 163 domaćinsta u 12 opština, a Ministarstvo za izbjeglice i raseljena lica Republike Srpske za projekat, ukupne vrijednosti 480.000 KM, izdvojiće 20.000 KM.