Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Stanovništvo

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

Načelnik opštine Novi Grad Miroslav Drljača danas je u Novom Gradu otvorio 10. manifestaciju „Dani pčelarstva, voćarstva i našeg sela". Svi oni koji prođu glavnom ulicom, pored pčelara i proizvođača pčelarske opreme, po kojoj je Novi Grad prepoznatljiv već duži niz godina, u naredna dva dana imaće priliku vidjeti ponude proizvođača voća, krajiškog sira, rakija, proizvoda od ljekovitog bilja i povrća, i drugih proizvoda domaće radinosti. Svoj proizvodni program predstavljaju i lokalne zadruge, udruženja i preduzeća, dok Turistička organizacija Novog Grada predstavlja turističke potencijale opštine Novi Grad. Na ovogodišnjoj manifestaciji učestvuje 27 izlagača sa područja opština Novi Grad, Kostajnica i Gradiška, te gradova Prijedora, Bihaća i Banje Luke. Organizator događaja je Opština Novi Grad, a manifestaciju je, kao i svake godine, podržala Područna privredna komora Banja Luka.