Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Stanovništvo

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

Služenjem pomena i polaganjem cvijeća kod Spomen obilježja civilnim žrtvama rata u naselju Tunjica u Novom Gradu danas su obilježene 23 godine od odbrane zapadnih granica Republike Srpske od hrvatske agresije tokom koje je ubijeno ukupno 57 srpskih civila i vojnika. Obilježavanju su prisustvovali brojni građani, predstavnici javnih preduzeća, organizacija i udruženja, kao i delagacija Opšitine Novi Grad, na čelu sa načelnikom Opštine Miroslavom Drljačom.

U napadu Hrvatske vojske na opštinu Novi Grad, koji je počeo 18. septembra 1995. godine, tokom dva dana ofanzive ubijeno je 57 lica, od kojih 37 civila, 18 vojnika i dva pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, dok je ranjeno 17 civila, tri vojnika i jedan pripadnik MUP-a.