Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Stanovništvo

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

Ministar zdravlja i socijalne zaštite Dragan Bogdanić, načelnik Opštine Novi Grad Miroslav Drljača i direktor Doma zdravlja Zoran Rađenović danas su presijecanjem vrpce otvorili ginekološku ambulantu u Domu zdravlja Novi Grad.
U opremanje ambulante uloženo je 50.000 KM, od čega je 20.000 KM obezbijedio Dom zdravlja, a 30.000 Opština Novi Grad. 
S obzirom na to da je u Domu zdravlja Novi Grad 2009. godine zatvoreno porodilište, a od 2010. godine nema ginekološke službe, otvaranje ove ambulante značajno će unaprijediti kvalitet pružanja zdravstvene zaštite za žensku populaciju, a time i reproduktivno zdravlje žena.
U narednom periodu očekuje se rješenje Ministarstva zdravlja Republike Srpske o ispunjavanju svih propisanih uslova, a od 1. oktobra ove godine ambulanta će biti i zvanično registrovana.