Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Stanovništvo

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

Auto-moto društvo "Una" Novi Grad, u saradnji sa Auto-moto savezom Republike Srpske, predstavnicima Opštinske uprave opštine Novi Grad i pripadnicima Policijske stanice Novi Grad, obilježili su juče "Evropsku nedelju mobilnosti".
Tom prilikom u pješačkoj zoni na unskom keju u Novom Gradu organizovane su aktivnosti za djecu predškolskog uzrasta i učenike nižih razreda osnovnih škola.
Slobodan Ličina, sekretar AMD "Una", istakao je da su djeca iz Dječijeg vrtića "Pčelica Maja" crtežima učestvovali u ovoj akciji, dok su učenici osnovnih škola vozili bicikla.
"Cilj je da se najmalađi upoznaju o značaju ove akcije i podsjete kako bezbjedno da učestvuju u saobraćaju", rekao je on.
Osvježenje za mališane i učenike učesnike u ovoj akciji obezbijedila je Opština Novi Grad.
"Evropska sedmica mobilnosti" obilježava se ove godine od 16. do 22. septembra, s motom "Kombinuj i kreći se", tokom koje će se promocijom javnog prevoza i bicikla kao prevoznog sredstva ukazati na problem saobraćajnih gužvi, zagađenja od automobila i saobraćajnih nezgoda.