Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Stanovništvo

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

U Opštini Novi Grad danas je, u organizaciji Udruženja "Green team", održano predavanje pod nazivom "Geologija Trgovske gore". 
O radioaktivnosti, radioaktivnom otpadu (RAO), njegovom skladištenju i opasnostima koje nosi neadekvatno skladištenje na nepogodnom terenu na kakvom se nalazi kasarna Čerkezovac, te o biološkim efektima i zračenju, govorio je Duško Radišić, master petrologije. On je detaljno obrazložio sve faktore na osnovu kojih je evidentno da je Trgovska gora potpuno nepodobna za odlaganje RAO, a predavanje je zaključeno tezom da se odlaganje na Trgovskoj gori ne smije dozvoliti. 
"Green team" organizovao je ovo predavanje s ciljem što bolje edukacije sugrađana o ovoj problematici, što je osnovni preduslov za preduzimanje ozbiljnih koraka u cilju sprečavanja odlaganja RAO na 2 km od Novog Grada.