Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Stanovništvo

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

U Novom Gradu danas je obilježen 9. Januar – Dan Republike, a tim povodom položeni su vijenci i prislužene svijeće na Centralno spomen obilježje poginulim borcima Vojske Republike Srpske, a potom je u amfiteatru Kulturno-obrazovnog centra održana svečana akademija. Prisutnima se obratio načelnik Opštine Novi Grad Miroslav Drljača koji je svim građanima Republike Srpske čestitao Dan Republike, naglašavajući da su Republika Srpska i srpski narod jedno, te da dok postoji jedno, postojaće i drugo. „Ne smijemo dopustiti neodlučnost u zaštiti interesa Republike Srpske, niti se smije popuštati pritiscima“, rekao je on, dodajući: "Nipošto ne smijemo da dozvolimo da se poljulja povjerenje u naše institucije, pogotovo u policiju Srpske, jer je ona ta koja u svakom trenutku može da odbrani građane Republike Srpske i njihovu imovinu.“

O ratnom putu Republike Srpske govorio je predsjednik opštinske Organizacije starješina Vojske Republike Srpske Mirko Novaković, koji je podsjetio na istorijski i politički trenutak stvaranja Republike Srpske. Delegacija opštine Novi Grad, koju će predvoditi načelnik opštine, sutra će u Banjaluci prisustvovati obilježavanju Dana Republike Srpske, a Opština Novi Grad je obezbijedila i prevoz za sve građane koji žele da sutra u Banjaluci prisustvuju manifestacijama povodom Dana Republike.