Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Dana 13.marta 2020.godine u 14:00 časova održan je sastanak Štaba za vanredne situacije Opštine Novi Grad gdje je konstatovano da nema pogoršanja epidemiološke situacije u Opštini i do sada nije registrovan niti jedan slučaj oboljenja od korona virusa na teritoriji Opštine Novi Grad, te su donesene sljedeće preporuke:

 1. Zadužuju se članovi Štaba za vanredne situacije da preduzmu mjere iz svoje nadležnosti na provođenju i kontroli zaključaka koje je donijela Vlada Republike Srpske 10.marta 2020.godine, i to:
  – Kontrola provođenja zaključka o obustavi nastave u svim osnovnim, srednjim i visokoškolskim ustanovama u periodu od 11. do 31.marta;
              – Zabrana svih javnih okupljanja;
              – Obustava sportskih aktivnosti dok će se zakazana takmičenja održati bez publike;
 2. Vrtić nastavlja sa radom te se zadužuje Dom zdravlja da organizuje obuku vaspitačima i zaposlenom osoblju oko neophodnih mjera dezinfekcije i higijene u JU Dječiji vrtić Pčelica Maja, a istu tako apelujemo na roditelje koji imaju uslove da ostave djecu kod kuće da ih ne dovode u vrtić kako bi se preventivno postupalo oko novonastale situacije;
 3. Svim ugostiteljskim objektima na području opštine Novi Grad će se dostaviti uputstvo o simptomima i mjerama samozaštite, koje su dužni da istaknu na vidnim mjestima svog objekta;
 4. Svim vlasnicima motela, apartmana, soba za iznajmljivanje i kuća za odmor se nalaže obaveza prijavljivanja gostiju, koji dolaze iz zemalja u kojima je registrovan veći broj oboljelih, Domu zdravlja.
 5. Preporučuje se roditeljima i učenicima da odlože svoje proslave i druženja.
 6. Mole se svi sugrađani da se pridržavaju uputstava nadležnih institucija, Vlade Republike Srpske, Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite i Instituta za javno zdravstvo Republike Srpske. a posebno se odnosi na građane koji dolaze iz zemalja koje imaju evidentirano postojanje bolesti izazvano korona virusom (COVID-19), a obavezno da se jave navedenim službama.

              Kontakti važnih ustanova i institucija:

  Rb

  Naziv ustanove ili institucije

  Kontakt

  1

  Dom zdravlja Novi Grad

  066 212 139

  2

  Higijensko epidemiološka služba Prijedor

  052 238 104

  3

  JZU Institut za javno zdravstvo RS

  0800 50 555

  4

  Odsjek za inspekcijske poslove i komunalnu policiju - Zdravstveni inspektor Opštine Novi Grad

  065 874 366

   

Korisni linkovi

http://www.predsjednikrs.net

Predsjednik RS

http://www.vladars.net

Vlada Republike Srpske

https://www.narodnaskupstinars.net/

Narodna skupština RS

http://komorars.ba/

Privredna komora RS

http://www.predsjednistvobih.ba

Predsjedništvo BIH

Opština Novi Grad

Petar Kočića 2,
79220 Novi Grad

Telefon: 052 720 452 
Faks: 052 720 901 
e-mail: info@opstina-novigrad.com
JIB: 4400764840006

Radno vrijeme
pon.-pet. od 07:00h od 15:00h

Partnerske opštine

 

 Poslovno okruženje