Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Udruženje građana ,,Dar prirode“ iz Novog Grada na području opštine Novi Grad i grada Bosanska Krupa u periodu od juna do decembra 2023. godine realizuje projekat ,,Una connects 2023“.  Projektom je planirano niz aktivnosti s ciljem zagovaranja prema lokalnim vlastima po pitanjima od značaja za mlade i unaprjeđenja građanskog aktivizma mladih kao i uspostavljanje funkcionalnih vidova saradnje mladih Novog Grada i Bosanske Krupe za postizanje pozitivnih promjena u svojim lokalnim zajednicama ali i ciljnoj regiji.  Aktivnosti projekta realizuju se zahvaljujući Bosnia and Herzegovina Resilience Initative (BHRI) projektu kojeg implementira Međunarodna organizacija za migracije u Bosni i Hercegovini (IOM), a finansira Austrijska razvojna saradnja. U projektnim aktivnostima učestvovaće 40 mladih s područja navedenih zajednica.

Pored edukativnih aktivnosti za mlade koji se odnose na unaprjeđenje ličnih znanja i vještina u oblasti građanskog aktivizma projekat uključuje i druge korisne i zanimljive aktivnosti kao što su organizacija dva jednodnevna omladinska karavana/ekskurzije, četvorednevnog kampa na obali rijeke Une kao i osmišljavanje i organizovanje tri omladinske društveno korisne akcije ili mini projekta.

Ovim putem pozivamo sve zainteresovane da se prijave za učešće u projektu putem forme koja se nalazi u prilogu teksta. Za sve dodatne informacije o projektu i aktivnostima kao i prijavi za učešće u projektu se možete javiti lokalnim koordinatorima

  1. Za Novi Grad – Saša Mirić, 065 695 924, Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.,
  2. Za Bosansku Krupu – Selmir Kurtović, 063 892 704, Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

Za učešće u projektu posebno ohrabrujemo mlade aktivne u svojoj zajednici, članove organizacija civilnog društva ili koji su na neki drugi način društveno aktivni.

Prijavu je potrebno poslati na email Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. ili Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.ili ispuniti online prijavu na liku:OVDJE

Rok za prijavu je 10.07.2023. godine.

Projekat se realizuje se zahvaljujući Bosnia and Herzegovina Resilience Initative (BHRI) projektu kojeg implementira Međunarodna organizacija za migracije u Bosni i Hercegovini (IOM), a finansira Austrijska razvojna saradnja

DOKUMENTI:

Tekst javnog poziva

Prijava

Korisni linkovi

http://www.predsjednikrs.net

Predsjednik RS

http://www.vladars.net

Vlada Republike Srpske

https://www.narodnaskupstinars.net/

Narodna skupština RS

http://komorars.ba/

Privredna komora RS

http://www.predsjednistvobih.ba

Predsjedništvo BIH

Opština Novi Grad

Petar Kočića 2,
79220 Novi Grad

Telefon: 052 720 452 
Faks: 052 720 901 
e-mail: info@opstina-novigrad.com
JIB: 4400764840006

Radno vrijeme
pon.-pet. od 07:00h od 15:00h

Partnerske opštine

 

 Poslovno okruženje