Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

U amfiteatru Kulturno-obrazovnog centra 31. januara 2024. godine održana je manifestacija „Izbor sportiste godine“ u organizaciji Opštine Novi Grad, a tradicija nagrađivanja najboljih sportista u Novom Gradu traje već 29 godina. Najboljim sportistima opštine dodijeljeni su priznanja, pehari i novčane nagrade, a pokrovitelj ove manifestacije bila je Opština Novi Grad.
Nagrade su u ime Opštine Novi Grad dodjeljivali načelnik Miroslav Drljača, zamjenik načelnika Bojan Lukač i načelnik Odjeljenja za društvene djelatnosti Mladen Janjetović, a za 2023. godinu nagrađeno je 11 kategorija: najbolja mlada sportiskinja, najbolji mladi sportista, priznanje za ostvarene rezultate,najbolji sportski radnik i trener, najbolja sportska organizacija, priznanje za izuzeta sportski uspjeh, priznanje za doprinos sportu i promociju opštine Novi Grad, posthumno priznanje ra razvoj sporta, najbolja sportiskinja i najbolji sportista.
Načelnik Opštine Novi Grad Miroslav Drljača izjavio je da je ova manifestacija pokazatelj koliko mladi u Novom Gradu žive za sport: „Vidimo po večerašnjoj manifestaciji da je sport u Novom Gradu omiljen, mladi ga uistinu obožavaju i bave se njime.
Prisjetili smo se 2023. godine i svih sportskih dešavanja i uspjeha koje su naše ekipe i takmičari ostvarili. Održavamo tradiciju nagrađivanja naših sportista koja traje već 29 godina, zaista veliki kontinuitet generacija mladih ljudi koji su primjer svima nama kada je riječ o trudu i radu, predanosti i ljubavi prema sportu.Pravi pokazatelj te ljubavi je i 50 godina KK „Sloboda 73“, jubilej kojeg smo proslavili krajem 2023. godine.
Prošla godina nije bila laka, priroda i vremeske nepogode nas nisu štedile, imali smo velike štete na „Mlakvama“, našem Sportsko-rekreativnom centru uslijed poplava, tako da nam je za 2024. godinu zadatak da to što bolje saniramo.
Uprkos i tim neprilikama ostvareni su sjani rezultati od strane naših sportista. Zato mi i svake godine povećavamo sredstva koja se izdvajaju za sport u Novom Gradu. Naravno da nije lako, mi smo sredina u kojoj nema velikih firmi i preduzeća koja bi sama mogla nositi ta sredstva, i, pa većina tih ulaganja pada na budžet Opštine.
Sport kod nas je amaterski, ali naše ekipe i takmičari se odlično nose sa onima koji imaju mnogo veće budžete i sredstva, pobjeđuju ih, zato sam i ponosan na njih, zaista imamo mnogo talenata i vrijednih ljudi.
Istaknuo bih da su nas prošle godine napustili i ljudi koji su mnogo dali za sport u Novom Gradu, to su Milorad Bera, Milan Stanković, Mladen Batar i Momir Umićević. Zaista legende kojima dugujemo mnogo.“
Za najboljeg sportistu u 2023. godini proglašen je Sergej Babić iz KK „Sloboda 73“, a drugo i treće mjesto zauzeli su Miodrag Babić (FK „Plamen“ Donje Vodičevo) i Nenad Aničić (RK „Srednjoškolac“)
Najbolja sportiskinja u 2023. godini je Lana Odžić, koja nastupa za ŽKK „Sloboda“, a drugo i treće mjesto u ovoj kategoriji zauzele su Sara Kovačević (Karate klub „Rajko Crnobrnja – Gligo“ i Jovana Pilipović (Odbojkaški klub „Smeč“).
Za najbolju sportsku organizaciju izabran je KK „Sloboda 73“, a nagrade za najboljeg sportskog radnika i trenera takođe su otišle u ruke predstavnika ovog kluba, nagrađeni su Dragan Kukavica i Dejan Kukavica. Nagrade u kategoriji najboljih sportskih organizacija dobili su i FK „Plamen“ Donje Vodičevo i Karate klub „Rajko Crnobrnja- Gligo“.
Najbolja mlada sportskinja u 2023. godini je Anja Sofilj (ŽKK „Sloboda“), a nagradu za najboljeg mladog sportistu dobio je Isa Halilović (Kajakški klub „Ada“). Nagrade za drugo i treće mjesto u ovim kategorijama dobili su Jovana Novaković (Karate klub „Rajko Crnobrnja – Gligo) i Olivera Đenadija (OK „Smeč“), odnosno Ognjen Gaćeša (KK „Sloboda 73“) i Nemanja Mihajlica (Karate klub „Rajko Crnobrnja – Gligo).
Specijalna priznanja uručena su Sanji Radulović (ŽKK „Sloboda“) i Draganu Crnobrnji (KBS „Ratnik“) za izuzetan sportski uspjeh. Drugo specijalno priznanje dobio je RK „Srednjoškolac“ za doprinos sportu i promociju opštine Novi Grad. Priznanje za ostvarene rezultate u 2023. godini dobili su Imran Berberović i Uroš Rajlić iz RK „Srednjoškolac“, Filip Vuković (Škola fudbala „Bubamara“), Luka Vujanović (FK „Sloboda“) i članovi Udruženja djece i omladine sa posebnim potrebama i njihovih roditelja „Iskra“ Milorad Janjetović, Slobodanka Đaković i Jakov Šević.
Specijalno priznanje za doprinos razvoju sporta – posthumno Opština Novi Grad uručila je članovima porodica Milorada Bere, Milana Stankovića - Ćiće, Momira Umićevića i Mladena Batara.

Korisni linkovi

http://www.predsjednikrs.net

Predsjednik RS

http://www.vladars.net

Vlada Republike Srpske

https://www.narodnaskupstinars.net/

Narodna skupština RS

http://komorars.ba/

Privredna komora RS

http://www.predsjednistvobih.ba

Predsjedništvo BIH

Opština Novi Grad

Petar Kočića 2,
79220 Novi Grad

Telefon: 052 720 452 
Faks: 052 720 901 
e-mail: info@opstina-novigrad.com
JIB: 4400764840006

Radno vrijeme
pon.-pet. od 07:00h od 15:00h

Partnerske opštine

 

 Poslovno okruženje