Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

Vijesti iz Opštine Novi Grad

Hramovna zvona i vatromet označili početak nove godine

Na Trgu Mladena Oljаče u Novom Gradu tradicionalno je organizovan doček Pravoslavne Nove Godine kojem je prisustvovao veliki broj građana Novog Grada, ali i susjednih opština i gradova. Kao i svake godine, Opština Novi Grad, koja je organizator događaja, za prisutne je obezbijedila kuhano vino. Pored kuhanog vina za zagrijavanje atmosfere...

Detaljnije

{Najava} Plivanje za Krst časni

U petak, 19. januara Crkvena opština Novi Grad organizuje Bogojavljensku litiju i plivanje za Krst časni. Liturgija će biti služena u Hramu Svetih apostola Petra i Pavla u 9.00 časova, odakle litija kreće u 11.30 časova. Plivanje za Krst časni, koje se održava pod pokroviteljstvom Opštine Novi Grad, zakazano je za 12.00...

Detaljnije

Predavanje na temu tehnologije proizvodnje mliječnih proizvoda

U Sali Skupštine opštine Novi Grad, 11.01.2018. održano je predavanje na temu ,,Tehnologija proizovodnje tradicionalnih mliječnih proizvoda“. Predavanje u tri bloka predstavlja sastavni dio projekta ,,Razvijanje kapaciteta za proizvodnju tradicionalnog sira na području opštine Novi Grad“, koji se implementira u sklopu Finansijskog mehanizma za integrisani i održivi lokalni razvoj. Projekat...

Detaljnije

Čestitka povodom Dana Republike Srpske

Načelnik Opštine Novi Grad i predsjednik Skupštine opštine Novi Grad, povodom 9. januara – Dana Republike Srpske, upućuju iskrene čestitke svim građanima, sa željom da ovaj praznik proslave u duhu tolerancije i solidarnosti naroda Srpske, i s nadom da će Republiku Srpsku ponosno i ljubomorno čuvati i štititi.

Detaljnije

Vrijeme danas

Partly Cloudy

5°C

Novi Grad

Partly Cloudy

Humidity: 59%

Wind: 17.70 km/h

  • 19 Jan 2018

    Rain And Snow 12°C 1°C

  • 20 Jan 2018

    Mostly Cloudy 7°C 0°C

Aktuelnosti

Deseti "Novogodišnji koncert" Mješovitog hora "Una"

U amfiteatru Kulturno-obrazovnog centra u Novom Gradu, i u organizaciji ove javne ustanove, juče je održan jubilarni 10. "Novogodišnji koncert" Mješovitog hora "Una". U prepunom amfiteatru, i pod vođstvom dirigenta Gorana Vulete, Hor "Una" izveo je između ostalih, kompozicije: "Eho" Orlanda di Lasa, "Oče naš" N. Kedrova, "Druga rukovet" S...

Detaljnije

Ansambl "Aleksandar Neveski u Novom Gradu

Ansambl "Aleksandar Nevski" iz Banjaluke, pod dirigentskom palicom Lazara Radoje, otvorio je juče 10. Godišnji koncert Mješovitog hora "Una". U amfiteatru Kulturno-obrazovnog centra, pred brojnom publikom i ljubiteljima muzike, oni su, između ostalih, izveli kompozicije: "Kanon pokajanja" Lopuhova - Kostrikova, "Grad kojeg nema" Korneljuka, "Sveta zemlja" Garkavija, te "Volim te...

Detaljnije

10 godina KUD "Una"

Kulturno-umjetničko društvo "Una" Novi Grad obilježilo je 10 godina rada godišnjim koncertom na kojem su nastupile sve folklorne sekcije i pjevačke grupe, koje djeluju u okviru ovog društva. U prepunoj Sportskoj dvorani u Novom Gradu, koja nije mogla da primi sve zainteresovane, nastupilo je 300 članova, među kojima su bili i...

Detaljnije

Novine u redu vožnje Željeznica Republike Srpske

Fotografija: D. Pavic U cilju omogućavanja povoljnijeg  prevoza učenika i radnika uvode se nove trase putničkih vozova               Novim redom vožnje Željeznica Republike Srpske, koji stupa na snagu 10.12.2017. godine, na relacijama koje pokriva Sekcija za saobraćajno-transportnu djelatnost Novi Grad, uvode se tri nove trase putničkih vozova, a otvoreno je i novo...

Detaljnije

Policijska stanica Novi Grad domaćin turnira u malom fudbalu

Povodom obilježavanja Aranđelovdana - Krsne slave Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske danas je u Sportskoj dvorani Novi Grad održan turnir u malom fudbalu. Na turniru, čiji je domaćin ovog puta Policijska stanica Novi Grad, učestvovalo je deset ekipa, predstavnika policijskih stanica sa teritorije koju pokriva Policijska uprava Prijedor. Tri najuspješnije ekipe...

Detaljnije

Predsjednik RS donirao 20000KM područnoj školi

U okviru projekta “Pomoć osnovnim školama u 2017” kabinet predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika, na inicijativu poslanika u NS RS Vanje Bajića, donirao je 20.000 KM područnoj školi Velika Rujiska, JU OŠ “Sveti Sava” Novi Grad. Donirani novac će biti upotrjebljen za uvođenje centralnog grijanja, ugradnju nove stolarije, obezbjeđivanje tehničke...

Detaljnije

Zakonska obaveza - od 15. novembra obavezna zimska oprema

Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske podsjeća građane da od 15. novembra 2017. godine stupa na snagu zakonska obaveza da bez obzira na vremenske uslove, sva motorna vozila do 15. aprila naredne godine, moraju imati odgovarajuću zimsku opremu. Pod zimskom opremom koju treba da imaju motorna vozila u zimskim uslovima, smatra se...

Detaljnije

Sprovedena akcija "Bezbjedna vožnja u zimskim uslovima"

Auto-moto savez Republike Srpske i AMD "Una", u saradnji sa Ministarstvom saobraćaja i veza, Agencijom za bezbjednost saobraćaja i Ministarstvom unutrašnjih poslova Republike Srpske, realizovali su juče u Novom Gradu aktivnost preventivne kontrole ispravnosti uređaja na motornim vozilima i njihove pripremljenosti za vožnju u zimskom periodu pod nazivom "Bezbjedna vožnja...

Detaljnije

Obilježen dan osnovne škole "Vuk Karadžić"

Svečanom priredbom i programom učenika danas je obilježen dan Osnovne škole "Vuk Karadžić" u Novom Gradu.Prisutne je, na početku programa, pozdravila direktor ove škole Miranda Baltić, a prisutnima se obratio i načelnik opštine Novi Grad Miroslav Drljača, čestitavši Dan škole rukovodstvu škole i učenicima, i naglasivši da su ovakve manifestacije...

Detaljnije

Dana 08.11.2017. u skupštinskoj sali Opštine Novi Grad predstavnici njemačke firme „Kine“ predstavili su program proizvodnje krastavaca kornišona u plastenicima za 2018. godinu.

Proizvodnja u plastenicima će biti organizovana ukoliko se, na čitavoj regiji na kojoj ova firma posluje, prijavi dovoljan broj kooperanata, odnosno ako bude prijavljena površina od 10 hektara.

Proizvođači koji budu zasnovali proizvodnju u plastenicima na površini od 250 do 500 metara kvadratnih mogu ostvariti za kilogram prve klase 1,35 KM, a za plastenike 500 i više metara kvadratnih cijena će biti 1,45 KM. Cijena za drugu klasu je 0,60 KM, a za treću je 0,15 KM, bez obzira na površinu plastenika.

Predstavnici firme ističu da su kooperanti ove godine bili veoma uspješni u proizvodnji krastavaca kornišona na otvorenom. Ostvaren je prosječan prinos oko 7 tona po dunumu, a više od 50% roda bila je prva klasa.