U periodu od 14.11.2017 do 19.11.2017 biće aktuelna testna internet prezentacija Opštine Novi Grad. Zahvaljujemo na razumjevanju.

Istorija

Geografski položaj

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

Vijesti iz Opštine Novi Grad

Obilježena krsna slava Boračke organizacije Novi Grad

Načelnik opštine Miroslav Drljača i zamjenik načelnika opštine Bojan Lukač položili su juče vijence i zapalili svijeće na Centralno spomen-obilježje poginulima u Odbrambeno-otadžbinskom ratu povodom obilježavanja Krsne slave Boračke organizacije opštine Novi Grad sv. Dimitrija - Mitrovdana, koja je ujedno i krsna slava Boračke organizacije Republike Srpske. Marinko Gačić, predsjednik Boračke...

Detaljnije

Treća sjednica privrednog savjeta

Dana 09.11.2017. godine u skupštinskoj sali Opštine Novi Grad održana je 3. sjednica Privrednog savjeta opštine, na kojoj su, između ostalih, na dnevnom redu bile tačke: Izvještaj o realizaciji zaključaka sa prethodne sjednice, Informacija o sprovođenju BFC sertifikacije Opštine Novi Grad i Informacija o anketiranju privrede o pitanjima bitnim za...

Detaljnije

Predstavljen program proizvodnje krastavaca za 2018. godinu

Dana 08.11.2017. u skupštinskoj sali Opštine Novi Grad predstavnici njemačke firme „Kine“ predstavili su program proizvodnje krastavaca kornišona u plastenicima za 2018. godinu. Proizvodnja u plastenicima će biti organizovana ukoliko se, na čitavoj regiji na kojoj ova firma posluje, prijavi dovoljan broj kooperanata, odnosno ako bude prijavljena površina od 10 hektara. Proizvođači...

Detaljnije

Vrijeme danas

Cloudy

4°C

Novi Grad

Cloudy

Humidity: 94%

Wind: 0.00 km/h

  • 18 Nov 2017

    Showers 6°C 3°C

  • 19 Nov 2017

    Cloudy 7°C 2°C

Aktuelnosti

Predsjednik RS donirao 20000KM područnoj školi

U okviru projekta “Pomoć osnovnim školama u 2017” kabinet predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika, na inicijativu poslanika u NS RS Vanje Bajića, donirao je 20.000 KM područnoj školi Velika Rujiska, JU OŠ “Sveti Sava” Novi Grad. Donirani novac će biti upotrjebljen za uvođenje centralnog grijanja, ugradnju nove stolarije, obezbjeđivanje tehničke...

Detaljnije

Zakonska obaveza - od 15. novembra obavezna zimska oprema

Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske podsjeća građane da od 15. novembra 2017. godine stupa na snagu zakonska obaveza da bez obzira na vremenske uslove, sva motorna vozila do 15. aprila naredne godine, moraju imati odgovarajuću zimsku opremu. Pod zimskom opremom koju treba da imaju motorna vozila u zimskim uslovima, smatra se...

Detaljnije

Sprovedena akcija "Bezbjedna vožnja u zimskim uslovima"

Auto-moto savez Republike Srpske i AMD "Una", u saradnji sa Ministarstvom saobraćaja i veza, Agencijom za bezbjednost saobraćaja i Ministarstvom unutrašnjih poslova Republike Srpske, realizovali su juče u Novom Gradu aktivnost preventivne kontrole ispravnosti uređaja na motornim vozilima i njihove pripremljenosti za vožnju u zimskom periodu pod nazivom "Bezbjedna vožnja...

Detaljnije

Obilježen dan osnovne škole "Vuk Karadžić"

Svečanom priredbom i programom učenika danas je obilježen dan Osnovne škole "Vuk Karadžić" u Novom Gradu.Prisutne je, na početku programa, pozdravila direktor ove škole Miranda Baltić, a prisutnima se obratio i načelnik opštine Novi Grad Miroslav Drljača, čestitavši Dan škole rukovodstvu škole i učenicima, i naglasivši da su ovakve manifestacije...

Detaljnije

Otvorena izložba "Akvareli"

U Gradskoj galeriji u Novom Gradu večeras je otvorena izložba slika "Akvareli" Nikoline Peslać. Uz prisustvo ljubitelja umjetnosti izložbu slika svečano je otvorio likovni kritičar Siniša Vidaković, a publici se obratio i direktor Kulturno-obrazovnog centra Novi Grad Dražen Babić. Slikarska djela Nikoline Peslać, izložena u postavci "Akvareli", odlikuje neprekidno doživljavanje svijeta...

Detaljnije

Kampanjom "Čitajmo zajedno" do novih naslova knjiga

Narodna biblioteka u Novom Gradu bogatija je od danas za 89 knjiga doniranih ovoj ustanovi u okviru kampanje "Čitajmo zajedno", a koje je ovoj biblioteci uručio Ministar prosvjete i kulture Republike Srpske Dane Malešević i direktor Zavoda za udžbenike i nastavna sredstva Istočno Sarajevo Rade Ristović.Prvenstveni cilj kampanje "Čitajmo zajedno...

Detaljnije

Održana predavanja o prevenciji bolesti zavisnosti

U organizaciji Tima za borbu protiv droge, alkohola i pušenja Opštine Novi Grad za učenike osnovnih škola "Vuk Karadžić" i "Sveti Sava" u Novom Gradu danas je održano predavanje o prevenciji bolesti zavisnosti. Specijalisti neuropsihijatri Zavoda za bolesti ovisnosti kantona Sarajevo i predavači Nermana Mehić Basara i Snježana Marjanović izjavili su...

Detaljnije

Dana 09.11.2017. godine u skupštinskoj sali Opštine Novi Grad održana je 3. sjednica Privrednog savjeta opštine, na kojoj su, između ostalih, na dnevnom redu bile tačke: Izvještaj o realizaciji zaključaka sa prethodne sjednice, Informacija o sprovođenju BFC sertifikacije Opštine Novi Grad i Informacija o anketiranju privrede o pitanjima bitnim za poslovanje i lokalni ekonomski razvoj. Pored članova Privrednog savjeta sastanku su prisustvovali i načelnik opštine Miroslav Drljača, zamjenik načelnika opštine Bojan Lukač i predstavnik CRS-a Vojislav Ivanović.
Načelnik Opštine Novi Grad Miroslav Drljača, između ostalog, upoznao je članove Privrednog savjeta sa trenutnim aktivnostima koje se realizuju u vezi sa graničnim prelazom u Novom Gradu.
On je na sastanku rekao da na posljednjoj sjednici Mješovite komisije za praćenje sprovođenja Ugovora između BiH i Hrvatske o graničnim prelazima nije bilo konačnog rješenja za granični prelaz u Novom Gradu, a nastavak sjednice Mješovite komisije planiran je za 4. decembar, kada se očekuje i izjašnjavanje o pitanju graničnog prelaza u Novom Gradu.
Načelnik Odjeljenja za privredu i poljoprivredu Mira Drljača upoznala je prisutne s realizacijom zaključaka sa prethodne sjednice Privrednog savjeta, koja je održana 04.05.2017. godine.
Predstavnik CRS-a Vojislav Ivanović, u drugom dijelu sastanka, informisao je prisutne članove o sprovođenju BFC sertifikacije Opštine Novi Grad.
Opština Novi Grad je potpisala Ugovor o sprovođenju BFC sertifikacije sa Privrednom komorom Republike Srpske, čime je zvanično pokrenut postupak ulaska u proces BFC sertifikacije, koji promoviše standarde i omogućava ocjenu kvaliteta i informacija koje lokalne uprave pružaju privrednicima. BFC sertifikat je najbolji mehanizam da Opština Novi Grad postane prepoznatljiva kao Opština koja ima povoljan poslovni ambijent, što je efikasan način za zadržavanje postojećih i privlačenje novih investicija na području opštine Novi Grad.