Одржано предавање на тему „Процјена потребне пољопривредне инфраструктуре на подручју општине Нови Град“

Центар за економски и рурални развој – CERD из Бањe Луке у Скупштинској сали Општине Нови Град одржао је данас презентацију на тему „Процјена потребне пољопривредне инфраструктуре на подручју општине Нови Град“. Ова организација пружа подршку у имплементацији одређених активности у оквиру USAID - Sweden FARMA II пројекта. Циљ презентованог документа је процјена стварних потреба за конкретном пољопривредном инфраструктуром, односно идентификовање недостајућих дијелова у производно-прерађивачком ланцу, а који би домаћу пољопривредно-прехрамбену индустрију учинили ефикасниjом и конкурентнијом.
Подршку у изради овог документа пружио је Одсјек за пољопривреду општине, пољопривредне задруге, удружења и пољопривредни произвођачи.

(0 votes)