Greška
  • JUser: :_load: Nije moguće učitati korisnika sa ID: 417

ДРУШТВЕНА ИНОВАЦИЈА КАО РЈЕШЕЊЕ ПРОБЛЕМА У ЗАЈЕДНИЦАМА

Партнер наше општине Фондација Мозаик са поносом објављује да је у М-зону друштвеног предузетништва пристигло 5.609 пријава из цијеле БиХ. Овогодишњим јавним позивом у М-зону су позвани поштени, амбициозни, скромни, непоколебљиви, страствени и емпатични млади од 17 до 35 година из цијеле Босне и Херцеговине.  Уласком у М-зону млади добијају прилику реализовати друштвено иновативне пројекте у заједницама и покренути друштвене бизнисе који нуде нова и боља рјешења за старе проблеме, усмјерени су на опште добро, те укључују и оснажују све оне којих се проблеми тичу. Актуелна активност у М-зони су Турнири друштвених иновација који ће се у мјесецу мају проводити широм БиХ. На турнирима ће се окупити 375 група младих из 58 општина/опћина/градова који су најупјешније прошли први курс у М-зони. На турнирима млади ће се такмичити како би пројекти из њихових заједница прошли међу 120 најиновативних друштвених пројеката који ће бити финансирани у износу до 3.000 КМ.

Турнири друштвених иновација на којим ће учествовати млади из цијеле БиХ одржавају се по сљедећем распореду по општинама/опћинама/градовима:

•             06.05.2017. Сарајево – Међународни Burch универзитет

•             07.05.2017. Бугојно – Опћина Бугојно, Кристална сала

•             12.05.2017. Жепче – Основна школа Жепче, велика сала

•             13.05.2017. Добој – Сала Скупштине града Добоја

•             14.05.2017. Тешањ – Мјесна заједница Добропоље Мекиш

•             19.05.2017. Мркоњић Град – ЈУ Културни центар ''Петар Кочић''

•             20.05.2017. Босанска Крупа – Хотел Стари град

•             21.05.2017. Нови Град – Спортска дворана

•             27.05.2017. Модрича – Српски културни центар

•             28.05.2017. Козарска Дубица – Центар за информисање и културу, спортска дворана

•             29.05.2017. Лопаре – Центар за културу и информисање

Добродошли сте на свим наведеним локацијама у планираном термину замедијске изјаве у 09:45. На турнирима ће присуствовати и представници партнерских општина/опћина. Контакт особа за медије испред Фондације Мозаик је Жељко Пауковић, директор програма (е-mail: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. и моб. 061/186-470)

Statistika realizovanih projekata i ulaganja Omladinske banke u opštini Novi Grad može se preuzeti u prilogu.

(0 votes)