Петровданска "Котлићијада" у Новом Граду

У оквиру програма Петровдански дани поводом Дана и Крсне славе општине Нови Град, у парку код Ловачког дома организована је традиционална манифестација "Котлићијада". Учешће у овогодишњој "Котлићијади" узела су ловачка удружења са подручја наше општине: ЛУ "Фазан" Нови Град, ЛУ "Срндаћ" Сводна, ЛУ "Лане" Рудице и ЛУ "Пастирево" Добрљин. На овогодишњој "Котлићијади" учествовали су и подмладак ЛУ "Фазан" Нови Град - секција Голубар, ЛУ "Љубија" секција Минска глава и Млади социјалдемократи ОО Нови Град. Генерални покровитељ "Котлићијаде" је Општина Нови Град. Захвалнице представницима удружења уручио је начелник општине Нови Град гдин Мирослав Дрљача, честитавши удружењима на традиционалном окупљању и чувању традиције. У склопу обиљежавања Петровдана, Дана и Крсне славе општине, 12. јула, за присутне грађане уприличена је и роштиљијада чије је генерални спонзор и ове године била Општина Нови Град.

(0 votes)