English German Italian Serbian
Vi ste ovde: Početak

"Droge i njihova dejstva" novi letak Tima za borbu protiv droge, alkohola i pušenja

Tim za borbu protiv droge, alkohola i pušenja Opštine Novi Grad štampao je novi letak pod naslovom "Droge i njihova dejstva" autora Vanje Vukojević.
U njemu se ukrtako daje pregled vrsta droga, njihov uticaj po ljudsko zdravlje, te vrste prevencija.
"Brojna istraživanja su pokazala da ne postoji specifična psihička struktura ličnosti koja bi predstavljala predispoziciju za bolest zavisnosti. Ipak, među ovisnicima češće se susreću oni koji su prije bolesti bili ili upadljivo povučeni, pasivni, uplašeni ili oni izuzetno buntovni, agresivni. Moglo bi se reći da je njihova zajednička karakteristika psihička nezrelost", navodi Vukojević.

Rate this item
(0 votes)