ПРОГЛАШЕНИ ПОБЈЕДНИЦИ 5. ФЕСТИВАЛА ПОЗОРИШНОГ СТВАРАЛАШТВА "НОВОГРАДСКА СЦЕНА 2017"

Вечерас су у амфитеатру Културно-образовног центра проглашени побједници 5. Фестивала позоришног стваралаштва "Новоградска сцена 2017" који је трајао од 24.8. до 1.9. 2017. године, и то по категоријама:

1. Награда за најбољу представу у цјелини: "Осми дан", ДИС Позориште Бањалука
2. Награда за најбољу режију: Сејо Ђулић, за представу "Пресуда - Тиха ликвидација", МТМ 1974 Мостар
3. Награда за женску улогу: Маја Топић за улогу Милице у представи "Два пута два је пет", ДАСКЕ Лакташи
4. Награда за најбољу мушку улогу: Миодраг Лепир, ДИС Позориште Бањалука
5. Награда за најбољи драмски текст: представа "Аудиција" СПКД "Просвета" Прњавор
6. Награда за најбољу женску улогу: Ивана Попадић, СПКД "Просвјета" Прњавор
7. Награда за најбољу костимографију: "Успавана љепотица" Аматерско позориште "Јован Стерија Поповић" Котор Варош
8. Похвала за најбољу колективну игру: Драмски студио ДАСКЕ Лакташи
9. Награда за најбољу представу жирија публике: "Осми дан" ДИС Позориште Бањалука
10. Награда за најбољу епизодну улогу: Радислав Косијер, Дрмаски студио "Маске" Костајница.

Овогодишњи 5. Фестивал позоришног стваралаштва одржан је у организацији Театра "Сцена" уз подршку Општине Нови Град и Културно-образовног центра Нови Град.
.

(0 votes)