ОДРЖАН САСТАНАК НА ТЕМУ ОБИЉЕЖАВАЊА ОДБРАНЕ ЗАПАДНИХ ГРАНИЦА РС И БИХ ОД ХРВАТСКЕ АГРЕСИЈЕ

Данас је у Општини Нови Град одржан састанак на тему припреме и реализације Програма обиљежавања историјског догађаја од републичког значаја „Одбрана западних граница Републике Српске и БиХ од хрватске агресије“.

Централна манифестација обиљежавања овог важног историјског догађаја одржаће се 18. септембра у Новом Граду, а позиви за присуство упућени су државним званичницима, представницима невладиних и владиних организација, амбасадама Русије и Србије, као и општинама које су учествовале у одбрани западних граница.

Састанку су присуствовали предсједник Пододбора за обиљежавање значајних историјских догађаја Владе РС Велимир Дуњић, руководство Општине Нови Град, на челу са начелником Мирославом Дрљачом, представници Општинске борачке организације, Српске православне цркве, Министарства унутрашњих послова, те директори јавних предузећа и установа.