MALIŠANI NA URIJAMA DOBILI IGRALIŠTE

Najmlađi stanovnici naselja Urije u Novom Gradu, prošle sedmice su dobili željno očekivani prostor za igru.  Izgradnja igrališta za djecu potekla je od ideje roditelja brojnih mališana koji žive u naselju Urije, a koji u blizini nemaju dječije igralište. Ideja je zainteresovala grupu građana koji su je predstavili u maju ove godine na Turniru društvenih inovacija, gdje je projekat pod nazivom "Veliko srce" dospio na listu projekata koji će se finansirati dijelom od sredstava Fondacije Mozaik i Opštine Novi Grad, a dijelom doprinosima zajednice.

Projekat "Veliko srce" je jedan od 14 projekata neformalnih grupa, koji su usmjereni na opšte dobro i predviđeno je da uključuju sve one kojih se tiče, a koji se provodi u okviru programa Omladinska banka u Novom Gradu.

Ukupna vrijednost ovog projekta, čije je implementacija trajala nepuna tri mjeseca, je 2.500 KM, Doprinos zajednice iznosio je 1.300 KM, dok je iznos od 1.200 KM doprinos Fondacije Mozaik  i Opštine Novi Grad.