English German Italian Serbian
Vi ste ovde: Početak

ĐACI PODRUČNIH ŠKOLA, POVODOM "DJEČIJE NEDELJE", OBIŠLI GRADSKE ZNAMENITOSTI

Obilježavajući Dječiju nedjelju JU „Kulturno-obrazovni centar“ Novi Grad, bio je danas gost đaka područnih škola iz Rudica, Rašća, Velike Rujiške, Blatne i Rakana.
U Kino sali u Novom Gradu učenici ovih škola pogledali su predstavu „Kamen mudrosti“, pozorišta mladih „Dis“ iz Banja Luke, a zatim obišli i gradsku Galeriju, gdje su imali priliku pogledati aktuelnu izložbu radova na papiru „Bijenale 2016“.
Na kraju obilaska, učenici i njihovi učitelji, obišli su i Gradsku Vjećnicu, gdje su se upoznali sa bogatom istorijom Novog Grad, pogledali postavku starih predmeta i fotografija, kao i kratke filmove o samom gradu, te u toku svoje posjete mogli uživati u kratkom muzičkom nastupu njihovih vršnjaka iz Malog orkestra KUD „Una“.

Rate this item
(0 votes)