Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

Istorija

Geografski položaj

Javne ustanove

Obrazovanje

Sport

Hramovna zvona i vatromet označili početak nove godine

14-01-2018

Na Trgu Mladena Oljаče u Novom Gradu tradicionalno je organizovan doček Pravoslavne Nove Godine kojem je prisustvovao veliki broj građana Novog Grada, ali i susjednih opština i gradova. Kao i svake godine, Opština Novi Grad, koja je organizator događaja, za prisutne je obezbijedila kuhano vino. Pored kuhanog vina za zagrijavanje atmosfere...

Detaljnije

{Najava} Plivanje za Krst časni

12-01-2018

U petak, 19. januara Crkvena opština Novi Grad organizuje Bogojavljensku litiju i plivanje za Krst časni. Liturgija će biti služena u Hramu Svetih apostola Petra i Pavla u 9.00 časova, odakle litija kreće u 11.30 časova. Plivanje za Krst časni, koje se održava pod pokroviteljstvom Opštine Novi Grad, zakazano je za 12.00...

Detaljnije

Predavanje na temu tehnologije proizvodnje mliječnih proizvoda

12-01-2018

U Sali Skupštine opštine Novi Grad, 11.01.2018. održano je predavanje na temu ,,Tehnologija proizovodnje tradicionalnih mliječnih proizvoda“. Predavanje u tri bloka predstavlja sastavni dio projekta ,,Razvijanje kapaciteta za proizvodnju tradicionalnog sira na području opštine Novi Grad“, koji se implementira u sklopu Finansijskog mehanizma za integrisani i održivi lokalni razvoj. Projekat...

Detaljnije

Čestitka povodom Dana Republike Srpske

09-01-2018

Načelnik Opštine Novi Grad i predsjednik Skupštine opštine Novi Grad, povodom 9. januara – Dana Republike Srpske, upućuju iskrene čestitke svim građanima, sa željom da ovaj praznik proslave u duhu tolerancije i solidarnosti naroda Srpske, i s nadom da će Republiku Srpsku ponosno i ljubomorno čuvati i štititi.

Detaljnije

Obilježavanje Dana Republike Srpske

08-01-2018

Polaganjem vijenaca na Centralno spomen-obilježje, posjetom Spomen-sobi i svečanom akademijom u Novom Gradu je danas obilježen 9. januar – Dan Republike. Obilježavanje Dana Republike u Novom Gradu je počelo jutros  polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod Centralnog spomen-obilježja poginulim borcima Vojske Republike Srpske, a vijence su položile delegacije Opštine Novi Grad...

Detaljnije

Božićna čestitka

06-01-2018

Načelnik Opštine Novi Grad i predsjednik Skupštine opštine svim građanima pravoslavne vjeroispovijesti žele srećne božićne praznike, uz iskrene želje da ih ovi praznici ispune radošću i ljubavlju, kao i da doprinesu prepoznavanju prave vrijednosti, radosti zajedništva, uzajamnog razumijevanja, tolerancije i darivanja, uz tradicionalni pozdrav HRISTOS SE RODI!

Detaljnije

Održan Novogodišnji prijem načelnika opštine

30-12-2017

Na prijemu se okupio veliki broj zvanica, od čijeg zalaganja i truda zavisi  prosperitet i razvoj opštine Novi Grad Sinoć je u koktel sali Kulturno-obrazovnog centra Novi Grad održan Novogodišnji prijem Načelnika Opštine, kojem su pisustvovale brojne zvanice, među kojima su bili narodni poslanici, sveštenici, privrednici, predstavnici javnih i privatnih...

Detaljnije

Održan prijem za radnike Opštine Novi Grad

30-12-2017

Radnicima i penzionerima Opštine Novi Grad uručeni pokloni i upućene čestitke povodom nastupajućih praznika. Načelnik Opštine Novi Grad juče je u prostorijama zgrade Opštinske uprave Novi Grad organizovao prijem za radnike, kojima su tom prilikom uručeni novogodišnji pokloni. Prisutne su pozdravili predsjednik Skupštine opštine Mirko Zgonjanin i načelnik Opštine Miroslav Drljača, koji...

Detaljnije
Pristup
informacijama

Sloboda pristupa informacijama

Zakon o slobodi pristupa informacijama (ZOSPI) u RS ("Službeni glasnik RS" broj 20/10) - utvrđuje opšte pravo javnosti na pristup informacijama koje su pod kontrolom javnih organa "u najvećoj mogućoj mjeri u skladu sa javnim interesom".

Javni pristup informacijama u posjedu javnih organa ima tri bitna cilja:
1) Podstiče veću otvorenost i odgovornost javnih organa pri donošenju odluka;
2) Unapređuje demokratiju promovišući učešće javnosti pri donošenju odluka javnih organa;
3) Doprinosti borbi protiv korupcije i lošeg rukovođenja.
 
Više informacija o slobodnom pristupu informacijama možete dobiti ovdje.
Lista kategorija
Broj Kategorija: 6
folder.png Službeni glasnici Opštine Novi Grad
Potkategorije: 13
Dokumenti: 255
folder.png Oglasna tabla
Dokumenti: 5
folder.png Javne nabavke
Potkategorije: 5
Dokumenti: 27
folder.png Budzet
Dokumenti: 16
folder.png Opšte
Dokumenti: 6