English German Italian Serbian
Vi ste ovde: PočetakSkupština opštineTehnička službaAktuelnostiOdržana javna rasprava o nacrtu Strategije razvoja opštine za period od 2017. do 2026. godine

Održana javna rasprava o nacrtu Strategije razvoja opštine za period od 2017. do 2026. godine

U Skupštinskoj sali opštine Novi Grad danas, 14.03.2017, održana je javna rasprava o Strategiji razvoja opštine za period od 2017. do 2026. godine, koja predviđa ukupno 77 projekata vrijednosti 21.690.290 KM.

Ljiljana Grab, koordinator opštinskog tima, izjavila je da se u skladu sa definisanim strateškim ciljevima planovi odnose na lokalni ekonomski razvoj, društveni razvoj i zaštitu životne sredine. "Za plan ekonomskog razvoja definisani su ciljevi - poboljšati konkurentnost malih i srednjih preduzeća, postati prepoznatljivo turističko odredište, unaprijediti komercijalnu proizvodnju i stimulisati preduzetništvo u poljoprivredi", navela je Grabova.

Ona je takođe dodala da je za ostvarivanje definisanih ciljeva predloženo 30 projekata ukupne vrijednosti 14.836.192 KM. U oblasti društvenog razvoja ciljevi su, prema njenim riječima, unapređenje infrastrukture za pružanje javnih usluga, smanjenje nezaposlenosti i bogatiji sadržaji za mlade, kao i unapređenje kapaciteta za podršku starijem stanovništvu. Za ovu oblast predviđena su 32 projekta vrijednosti 5.556.704 KM. U oblasti zaštite životne sredine definisani su ciljevi unapređenja sistema zaštite i spasavanja od prirodnih katastrofa i drugih nesreća, poboljšanje upravljanja otpadom, sistemski pristup za unapređenje energetske efikasnosti, zaštita vodotokova od komunalnog otpada i zaštita zemljišta od zagađenja i nelegalne gradnje. Za zaštitu životne sredine planirano je 15 projekata u vrijednosti 1.297.394 KM. Dokument je rađen u okviru programa "Lokalni integrisani razvoj" koji podržava Razvojna agencija Ujedinjenih nacija (UNDP). Pored zainteresovanih građana javnoj raspravi o nacrtu Strategije razvoja opštine za period od 2017. do 2026. godine prisustvovao je i zamjenik načelnika opštine Novi Grad gospodin Bojan Lukač.

Last modified on utorak, 14 mart 2017 21:47