English German Italian Serbian
Vi ste ovde: PočetakSkupština opštineTehnička službaAktuelnostiPoljoprivrednicima naše opštine održano predavanje o agrotehnici paprike

Poljoprivrednicima naše opštine održano predavanje o agrotehnici paprike

 

Na današnjoj prezentaciji firme "Sava Garden & More" o agrotehnici paprike, vrste kapija, prisustvovali su poljoprivrednici naše opštine, koji ove godine planiraju sadnju ove vrste paprike. 
Agronom Marko Karan naveo je da bi preuzimanje i sadnja paprike trebalo da se obavi oko 20. maja. 
Danas su poljoprivrednici takođe imali priliku da čuju i nesto više o samoj proizvodnji, uslovima, pravilima sadnje, pripremi zemljišta za sadnju, postavljanju sistema za navodnjavanje, vezanju paprika, te ostale korisne savjete za uspješnu proizvodnju i zaštitu od bolesti. Poljoprivrednim proizvođačima u skupštinskoj sali Opštine obratio se i Andreas Arnold, predstavnik kompanije GIZ.