English German Italian Serbian
Vi ste ovde: PočetakSkupština opštineTehnička službaAktuelnostiSASTANAK SA PREDSJEDNIKOM MJEŠOVITE KOMISIJE ZA PRAĆENJE SPROVOĐENJA UGOVORA IZMEĐU BIH I HRVATSKE O GRANIČNIM PRELAZIMA

SASTANAK SA PREDSJEDNIKOM MJEŠOVITE KOMISIJE ZA PRAĆENJE SPROVOĐENJA UGOVORA IZMEĐU BIH I HRVATSKE O GRANIČNIM PRELAZIMA

Načelnik Opštine Novi Grad Miroslav Drljača i njegov zamjenik Bojan Lukač, sastali su se juče u Opštini Novi Grad sa predsjednikom Mješovite komisije za praćenje sprovođenja Ugovora između BiH i Hrvatske o graničnim prelazima Božom Zovkom, koji je nakon sastanka za medije izjavio da postoje dobri uslovi za rješavanje problema graničnog prelaza u Novom Gradu. „Opštinska uprava je nedavno aktivno krenula u rješavanje ovog problema i do sada su riješeni najvažniji zadaci“, rekao je gospodin Zovko i dodao da je Hrvatska uvijek tražila da se izvrši sanacija mosta i ispitivanje stepena nosivosti. I načelnik Opštine Novi Grad zadovoljan je sastankom. „Sve institucije kojima smo se do sada obratili izašle su nam u susret i svi su bili veoma kooperativni, a kao dokaz toga je stavljanje pitanja graničnog prelaza na dnevni red zajedničke sjednice Vlade Hrvatske i Savjeta ministara BiH, koja će se održati u julu“, rekao je Drljača.

Kao što je poznato, 27. juna sprovešće se ispitivanje stepena nosivosti mosta na rijeci Uni, a Izvještaj o ispitivanju mosta probnim opterećenjem, ukoliko bude završen, biće dostavljen članovima Savjeta ministara prije zajedničke sjednice.