Sugestije za dalji razvoj internet prezentacije možete dostaviti na sugestije@opstina-novigrad.com

U prostorijama Kulturno-obrazovnog centra Novi Grad 29.januara održana je Svetosavska akademija čiji je domaćin ove godine bila Osnovna škola „Vuk Karadžić“. Pored domaćina, Osnovne škole „Vuk Karadžić“, u organizaciji i programu Svetosavske akademije učestovale su i Osnovna škola „Sveti Sava“, Osnovna škola „Dragan Vujanović“ iz Svodne i Osnovna škola „Branko Ćopić“ Donji Agići. Učenici ovih škola pripremili su zajednički program posvećen liku i djelu      Svetog Save.

Ispred Opštinske uprave na Svetosavskoj akademiji prisustvovali su načelnik Opštine Novi Grad Miroslav Drljača i zamjenik načelnika Bojan Lukač. Načelnik je ovom prilikom u ime Opštine Novi Grad uručio nagrade učenicima za najbolje likovne i literalne radove, kao i učiteljici Jeleni Ostojić koja je prethodno 26. januara u Banja Luci osvojila nagradu za najboljeg učitelja.

„Obilježavanje Svetog Save je veoma važno za našu zajednicu. Srpski prosvjetitelj i prvi srpski arhiepiskop, čovjek koji je stvorio identitet našeg naroda do današnjeg dana. Tradicija svetosavlja održala se sve današnjih dana, prije svega škole kroz školsku slavu obilježavaju ovaj taj dan, daju podstrek učenicima koji kroz radove razmišljaju o Svetom Savi, ne samo kao o svecu već i kao čovjeku koji je kroz svoj rad unaprijedio život srpskog naroda.

Od Svetog Save učimo mnogo, dao nam je jedan pravac samostalnosti, preko kojeg smo dobili svoje mjesto, prepoznatiljivost. Time smo u opštu crtu pravoslavlja ugradili naše nacionalne i lokalne elemente i karakteristike.

On i dalje inspiriše učenike da rade i razmišljaju, sami dođu do novih saznanja i zaključaka“, izjavio je načelnik za medije.

NAGRAĐENI LITERARNI I LIKOVNI RADOVI POVODOM ŠKOLSKE SLAVE SVETOG SAVE

 Osnovna škola "SVETI SAVA"

Literarni radovi

U trećoj trijadi za učenike od  7. do 9. razreda:

 1.MJESTO: NATAŠA RAJLIĆ,  9-1

2.MJESTO: NIKOLINA MAKIVIĆ,  7-2

3.MJESTO: ANDREA LUJIĆ,    7-2

U drugoj trijadi za učenike od  4. do 6. razreda nagrađeni su:

1.MJESTO: IVANA JEREMIĆ, 6-3

2.MJESTO: SRĐAN MRŠIĆ, 4-2

3.MJESTO:  ANA VUKOVIĆ, 4-1

U prvoj trijadi za učenike od  1. do 3. razreda nagrađeni su:

 

1.MJESTO: MIHAELA RAŠETA, 3-1

2.MJESTO: NIKA OLjAČA, 3-2

3.MJESTO: OGNјEN ĆOPIĆ, 3-1

Likovni radovi

U trećoj trijadi nagrađeni su:

1.MJESTO MILA ŠAŠO, 9-3

2.MJESTOIVANA VUKOVIĆ 7-1

3.MJESTO : TIJANA ĆULIBRK, 9-3

 

U drugoj trijadi nagrađeni su:

1.MJESTO: TEA BERA, 6-1

2.MJESTODUNјA VOJNOVIĆ, 4-1

3.MJESTO: UNA KAPETANOVIĆ, 6-1

U prvoj trijadi nagrađeni su:

1.MJESTO: KORINA ŠURLAN, 2-3

2.MJESTO: ANIKA VOJNOVIĆ, 2-3

3.MJESTO: DUNјA BABIĆ, 2-2

 

Osnovna škola „Vuk Karadžić“

Likovni radovi

PRVA TRIJADA

  1. Mihajlo Vojnović II 2
  2. Vuk Pavić III 1
  3. Marko Bursać I 2

DRUGA TRIJADA

  1. Aleksandra Rodić VI 2
  2. Dunja Stupar V 2
  3. Milica Jandrijašević IV razred PO Ravnice

TREĆA TRIJADA

  1. Nina Lončina VIII 2
  2. Jovana Ivanović IX 2
  3. Lana Đurašinović IX 3

LITERARNI RADOVI

PRVA TRIJADA

  1. Nataša Đurić II2
  2. Vanja Marin II 2

DRUGA TRIJADA

  1. Tamara Zorić VII 2
  2. Anja Rađenović VI2
  3. Danila Radaković IV 1

TREĆA TRIJADA

  1. Nikolija Tubin VIII 2
  2. Jovana Novaković IX 3
  3. Mihajlo Radišić VIII 1

 Osnovna škola „Branko Ćopić“ Donji Agići

LITERARNI RADOVI

 DRUGA TRIJADA:

  1. Vanja Ivančević, šesti razred
  2. Jovana Novaković, peti razred PO Crna Rijeka
  3. Stefan Ostojić, četvrti razred PO Ćele

TREĆA TRIJADA

  1. Gorana Vukoć, deveti razred
  2. Milijana Novaković, osmi razred
  3. Damjan Railić, deveti razred

LIKOVNI RADOVI

PRVA TRIJADA

  1. Petar Balaban, treći razred PO Crna Rijeka
  2. Petar Novaković, drugi razred PO Crna Rijeka
  3. Stefan Šteković, prvi razred PO Kršlјe

DRUGA TRIJADA

  1. Sara Isaković, peti razred
  2. Tamara Radulović, peti razred
  3. Vanja Ivančević, šesti razred

TREĆA TRIJADA

  1. Milan Rodić, sedmi razred
  2. Marjana Bjelјac, osmi razred
  3. Luka Marinović, sedmi razred

Osnovna škola "Dragan Vujanović" Svodna

LIKOVNI RADOVI

PRVA TRIJADA

1.Sofija Ljepoja I a

2.Kalina Cvijić III a

3.Inja Brdar II a

DRUGA TRIJADA

1.Ana Marija Plavšić VI a

2.Vasilije Babić IV a

3.Marina Mandić V a

TREĆA TRIJADA

1.Sunčica Babić VIII a

2.Elena Ninić IX b

3.Jovan Bilbija VII a

LITERARNI RADOVI

PRVA TRIJADA

1.Đurđica Mijić IIIa

2.Anđela Davidović IIIa

3.Marija Ljepoja IIIa

DRUGA TRIJADA

1.Ana Marija Plavšić VI a

2.Marija Bilbija VI a

3.Elena Jelisavac V a

TREĆA TRIJADA

1.Jovan Bilbija  VII a

2.Dario Bilbija IX b

3.Elena Ninić IX b

Korisni linkovi

http://www.predsjednikrs.net

Predsjednik RS

http://www.vladars.net

Vlada Republike Srpske

https://www.narodnaskupstinars.net/

Narodna skupština RS

http://komorars.ba/

Privredna komora RS

http://www.predsjednistvobih.ba

Predsjedništvo BIH

Opština Novi Grad

Petar Kočića 2,
79220 Novi Grad

Telefon: 052 720 452 
Faks: 052 720 901 
e-mail: info@opstina-novigrad.com
JIB: 4400764840006

Radno vrijeme
pon.-pet. od 07:00h od 15:00h

Partnerske opštine

 

 Poslovno okruženje