Opština Novi Grad Logo

Позивамо родитеље и старатеље ученика основних и средњих школа на подручју општине Нови Град да захтјеве за суфинансирање трошкова превоза за школску 2024/2025 годину предају на шалтеру број 5 инфо пулта, зграде Општине, а у складу са чланом 4. Правилника о суфинансирању трошкова превоза редовних ученика основних и средњих школа на подручју Општине Нови Град ( „Службени гласник Општине Нови Град“, броj 6/20 и 1/22 ).

Право на суфинансирање трошкова превоза имају редовни ученици основних и средњих школа на подручју општине Нови Град, који припадају сљедећим социјалним категоријама :

1. да су чланови породице (родитељи, браћа и сестре) којa прима новчану помоћ преко Центра за социјални рад, или
  2. да су чланови породице (родитељи, браћа и сестре) која користи додатак за туђу његу и помоћ другог лица 1. или 2. категорије, или
  3. да су у категорији дјеце и омладине са сметњама у развоју или породице којима је продужено родитељско право, или
  4. да су у категорији породице са троје или више дјеце, или
  5. да су дјеца под старатељством, или
  6. да су чланови породице самохраних родитеља, или
  7. да су чланови породице у којој су оба родитеља евидентирана као незапосела на Бироу за запошљавање, или
  8. да су чланови породице (родитељи, браћа и сестре) који су корисници личне инвалиднине.
    Родитељи или старатељи који припадају наведеним категоријама, а желе да остваре субвенцију на превоз ученика у обавези су да се обрате Центру за социјални рад или Бироу за запошљавање – Нови Град, гдје ће добити потребно увјерење, након чега ће са потребном документацијом извршити подношење захтјева у Општини Нови Град.

Свим ученицима који буду испуњавали потребне услове, Општина Нови Град ће субвенцију уплаћивати на текући рачун родитеља или старатеља, који су у обавези да приложе уз захтјев.

Напомињемо да сви ученици путници, без обзира на право о субвенцији трошкова превоза од стране Општине Нови Град, имају обавезу да на почетку школске године купе карту код одабраног превозника у пуном износу.

Предаја захтјева ће трајати од 02.09.2024. године до 16.09.2024. године