Данас је у просторијама Општине Нови Град начелник Мирослав Дрљача потписао Меморандум о сарадњи између Општине Нови Град и Развојне агенције града Приједора „ПРЕДА“.

Потписивањем овог Меморандума Агенција „ПРЕДА“ и потписници потврђују да ће партнерски допринијети имплементацији пројекта ,,Иницијатива ЗА ПОбољшање СоцијаЛно-економске сИтуације жена из руралних подручја кроз СЕт специфичних интервенција-ЗАПОСЛИ СЕ“, те радити на јачању партнерских односа у области регионалних интервенција на тржишту рада.

Пројекат „Иницијатива ЗА ПОбољшање СоцијаЛ но-економске сИтуације жена из руралних подручја кроз СЕт специфичних интервенција-ЗАПОСЛИ СЕ“ усмјерен је на активацију и повећања формалног запошљавања незапослених жена (од 15 до 64 година животне старости) из руралних подручја града Приједора, те општина Нови Град, Оштра Лука и Крупа на Уни.

Пројекат „ЗАПОСЛИ СЕ” се као регионални пројекат имплементира у оквиру пројекта „ЕУзаЗапошљавање” којег финансира Европска унија са  4 милиона еура и Шведска са 1 милион еура, а реализује Међународна организација рада у БиХ.

Главни партнер на пројекту је Развојна агенција града Приједора „ПРЕДА“ у партнерском конзорцију: ЈУ Завод за запошљавање Републике Српске, ЈУ Центар за социјални рад, Приједор, Бyтрес доо, ЈУ Угоститељско-економска школа, Приједор, ЈУ Средњошколски центар, Приједор и Подручна привредна комора Бањалука.