Начелник Општине Нови Град Мирослав Дрљача и замјеник начелника Бојан Лукач потписали су данас уговоре са Омладинском банком Нови Град и Фондацијом Мозаик којима је одобрено 30 пројеката и један микробизнис.

Омладинска банка Нови Град је имала отворен I позив од 24.01. до 15.02.2024. године са фондом од 27.000 КМ за пројекте и фондом од 6.000 КМ за микробизнисе-основни грант. Укупно је аплицирано 37 пројеката и 1 микробизнис, а након процеса менторисања и селекције Одбора Омладинске банке Нови Град и гласања у заједници закључно да 19.03.2024. године одобрено је 30 пројекта младих укупне вриједности 76.666 КМ (47.723 КМ из фонда ОБ Нови Град (28.634 КМ Општина Нови Град и 19.089 КМ Фондација Мозаик) и 28.943 КМ од неформалних група).

Такође одобрен је и 1 микробизнис укупне вриједности 2.000 КМ (667 КМ Општина Нови Град и 1.333 КМ Фондација Мозаик).

Начелник Општине Нови Град Мирослав Дрљача похвалио је сарадњу Општине Нови Град, Омладинске банке и Фондације Мозаик, истакнувши да путем ових пројеката млади одлучују у ком правцу се Нови Град треба развијати: „Ми смо једна од ријетких локалних самоуправа која већ годинама у самом врху БиХ када је ријеч о сарадњи са Омладинском банком и броју пројеката, те је наша сарадја постала традиционална. Пројекте делегирају млади људи, пролазе кроз све њихове фазе од идеје до реализације, из прве руке свједоче њиховим учинцима, увиђају потребне корекције и усмјеравају развој нашег града. Екипа Омладинске банке Нови Град увијек се мијења, младе генерације долазе, а континуитет рада остаје исти.“

Жељко Пауковић, директор Мозаик омладинских банака, навео је да без сарадње са Општином Нови Град оволики број пројелата не би могао бити одобрен: „Наша успјешна сарадња траје од 2010. године и показује да Општина Нови Град уз подршку Омладинске банке наставља бити једна од најбољих Омладинских банки у БиХ. Одобрили смо укупно 30 пројеката и један микробизнис, а то не би било могуће без додатних средстава које је обезбједила Општина Нови Град и Фондација Мозаик. Иза пројеката стоји око 180 младих људи који ће у периоду од фебруара до јула 2024. године реализовати своје пројекте. Посебно смо задовљни програмом младих људи који су чланови Одбора ОБ Нови Град и они су ти који доносе одлуке о одобравању пројеката и усмјеравању средстава. Овај програм доприноси имплементацији стратегије Општине Нови Град која се тиче младих и глобалним циљевима одрживог развоја до 2030. године.”

ПРИНТ