У насељу Благај Ријека је данас извршена примопредаја изведених радова на изградњи хидростанице у оквиру изградње водоводног система у насељима Благај Ријека- Благај Јапра-Масловаре – ФАЗА 9, између представника Општине Нови Град и представника извођача радова КП „Водовод и канализација“ а.д. Нови Град.

Овом примопредајом су потпуно реализовани радови на пројекту „Наставак изградње водовода у повратничким насељима Благај Ријека-Благај Јапра-Масловаре“, а који се финансира из донираних средстава Федералног министарства расељених особа и избјеглица, у укупном износу од 40.000,00 КМ и буџетских средстава Општине Нови Град, у укупном износу од 16.722,83 КМ. У оквиру наведеног пројекта, закључена су два уговора:

1. Изградња секундарне водоводне мреже у насељу Благај Ријека-Благај Јапра-Масловаре (заселак Талићи) – ФАЗА 9

Вриједност изведених радова износи 29.395,37 КМ са урачунатим ПДВ-ом, а која чине средства Федералног министарства расељених особа и избјеглица. Извођач радова је фирма „Унијат-М“ д.о.о. Приједор, а радови су завршени у 2023. години.

• Изградња хидростанице у оквиру изградње водоводног система у насељима Благај Ријека-Благај Јапра-Масловаре – ФАЗА 9

Вриједност изведених радова износи 27.327,46 КМ са урачунатим ПДВ-ом, од чега 10.604,63 КМ чине средства Федералног министарства расељених особа и избјеглица, а 16.722,83 КМ чине буџетска средства општине Нови Град. Извођач радова је КП „Водовод и канализација“ а.д. Нови Град.

Реализацијом овог пројекта је изграђена водоводна мрежа у дужини од 585 m и изграђена хидростаница у којој је смјештена пумпа Q=2 m³/h, H=120 m, N=2 kW, те је ријешено водоснабдијевање за 24 корисника.