Међународни сајам туризма Бањалука 2023, на којем је учествовало више од 110 директних излагача из Словеније, Хрватске, Босне и Херцеговине, Србије, Црне Горе, Грчке и Турске, одржан је од 10.3. до 12.3.2023. године у Бањој Луци.

Међународни сајам туризма – Бања Лука представља једну од највећих и најмасовниих туристичких манифестација у Републици Српкој и Босни и Херцеговини која се одржава у организацији компаније РС Цонсултинг анд Траде Бања Лука, уз подршку Министарства спољне трговине и економских односа Босне и Херцеговине, Министарства трговине и туризма у Влади Републике Српске и града Бања Лука.

Овогодишњу сајамску поставку посјетило преко 42.000 посјетилаца.

Међу излагачима била је и ЈУ “Туристичка организација општине Нови Град” која је, , представила туристичке потенцијале и туристичку понуду општине Нови Град, ријеку Уну, БРЦ Љешљане, смјештајне капацитете, сеоски туризам, те квалитетне домаће производе из Новог Града.

Током сајма потписан је и протокол између Туристичке организације Златибор и Туристичке организације Републике Српске, који треба да представља полазну основу јачања сарадње у виду размјене знања и искуства у области промоције, маркетинга,  али и бројних попуста у хотелима на Златибору. Протокол о пословно-техничкој сарадњи потписали су директор Туристичке организације Републике Српске Миодраг Лончаревић и директор Туристичке организације Златибор Владимир Живановић.

ПРИНТ