Начелник општине Нови Град Мирослав Дрљача потписао је са представницима Инвестицоне фондације “Импакт” из Сарајева уговор о партнерству на реализацији програма подршке предузетништву кроз “Импакт инкубатор пословних идеја” .

У оквиру овог уговора, у 2021. години реализоваће се програм “Импакт инкубатор пословних идеја” у Новом Граду који ће, између осталог, обухватити програм предузетничке обуке за минимално 25 учесника, те финансијску, стручну и менторску подршку за пет нових пословних подухвата на подручју општине Нови Град. Јавни позив за учешће у овом програму, сви они који желе да покрену властити посао и запосле нове раднике могу очекивати крајем љета ове године.

Програм се реализује уз подршку Швајцарске агенције за развој и сарадњу /СДЦ/.

Инвестициона фондација “Импакт” Сарајево и Пројекат запошљавања младих реализује се уз подршку Влада Швајцарске, а у периоду од 2018. до 2020. године, у сарадњи са више од 40 локалних заједница и јавних служби за запошљавање у БиХ, реализован је “инкубатор” пословних идеја у којем је подржано оснивање више од 200 нових пословних подухвата широм БиХ.

ПРИНТ